Zdraví & krása

Chcete být v létě ve formě? Nejvyšší čas začít cvičit!

Cítíte se těžkopádně a po vánočním hodování zůstalo nějaké to kilo navíc? Zatímco kabát a tlustý zimní svetr leccos skryje, jaro a teplé počasí pravdu o zimním mlsání nemilosrdně odhalí. Nejvyšší čas tedy změnit nejen jídelníček, ale dát se do formy pomocí pravidelného pohybu. Ale jak na to, když jsou dny tak krátké a zimní únava se zdá nepřekonatelná? Stanovte si reálný cíl a slibte si odměnu, jídelníček i cvičení vám půjde snadněji!

Základem je reálný cíl

Zhubnout 20 kilo do léta! Ano, samozřejmě při veškerém úsilí a pod dohledem odborníků by se v rámci několika měsíců i 20 kilogramů dalo shodit, ale nesportovec a laik v oboru výživy by si měl stanovovat reálnější cíle. Takové, které jsou splnitelné a které nebudou znamenat velký zásah do života. Velké změny totiž často vedou k tomu, že člověk nevytrvá, protože mu nový životní styl nevyhovuje a o to rychleji se vrátí do původních kolejí. Ba co hůř, právě po radikálním hubnutí může dojít k tzv. jojo-efektu.

Dobře se cítit, ještě lépe vypadat!

Jak si tedy stanovit cíl? Zkuste si říci, kolik kilogramů chcete shodit, ale současně, co chcete zhubnutím dokázat? Chcete lépe vypadat? Chcete být zdravější? Lépe se cítit? Být více ve formě a nezadýchávat se při sebemenším fyzickém výkonu? A co bude vaší odměnou za snažení? Wellness pobyt v lázních nebo dokonce pobyt u moře? Právě stanovení konkrétního a hlavně realistického cíle spolu s vidinou odměny vám bude správnou motivací při cvičení ve fitness Praha, kde se k cíli dostanete s pomocí osobních trenérů, kteří sestaví cvičební program a pomohou s jídelníčkem.

Nezapomeňte na regeneraci

Učinili jste přítrž večernímu zobání, v lednici jsou jen zdravé potraviny a pravidelně cvičíte, ale ne vždy máte pocit, že jste na té správné cestě? Nejvyšší čas se odměnit. Určitě ne dortem, i když ten si jednou za čas můžete dát také. Ale dopřejte si po cvičení relax v podobě vyhřátí těla v solárium Praha nebo uvolněte svaly při masáži. Nebo si kupte něco hezkého na sebe, jen tak totiž zjistíte, že vám najednou stačí o jednu velikost méně, než jste nosili na začátku roku! A takové zjištění vám bude největší motivací, hned z kabinky si budete chtít jít zase zacvičit, protože příště, příště to bude zase o jednu velikost lepší!