Tipy & rady

Vinyl, laminát nebo dřevo: Jaké výhody a nevýhody skýtají tyto typy podlahových krytin?

Čeká vás výběr vhodných podlahových krytin do vašeho domova? Nemáte jasno v tom, jaký z materiálů je pro vás tím pravým? Projděte si hlavní výhody a nevýhody vinylu, laminátu a dřeva a o výběru vhodné podlahy budete mít o něco jasnější představu.

Dřevo?

Co se týká vlastností, kvality a zútulnění domácnosti, musíme dřevěné podlahy postavit na první místo. Přece jen dřevěná podlaha je dřevěná podlaha. Přináší pocit tepla, interiér dokonale zútulní a hodí se do bytů, novostaveb i starších domů. Dobře se také kombinuje s dalšími typy materiálů, jako je sklo, kov či kámen. Vybírat si můžete také z velkého množství dřevěných vzorů a barev. Tou největší nevýhodou dřevěné podlahy je však její cena, která snadno odláká nejednoho potencionálního zájemce.

Proč zvolit vinyl?

Cenově výhodnější jsou vinylové a laminátové podlahy, které pořídíte v nejrůznějších dekorech a imitacích jiných materiálů, nejčastěji ovšem dřeva. Vinylové podlahy dnes patří mezi velmi často používané podlahové krytiny. Důvodem je především jejich odolnost proti opotřebení, antistatické a antibakteriální vlastnosti, ale také nehořlavost a pružnost. Dopřejí vám tichou a příjemnou chůzi, navíc se jedná o efektivní náhražku za parkety či laminát. Jejich údržba není nijak náročná, nečistoty odstraníte například s pomocí vlhké utěrky.

Nevíte si s výběrem podlahové krytiny rady? Zavítejte na stránky Floor Experts a získáte lepší přehled o podlahových krytinách.

Cenově dostupný laminát

Laminátová podlaha je vyrobena lepením více vrstev. Jedná se o trendové krytiny, které nabízí funkčnost, pohodlí a mají všestranné použití. Jsou také poměrně trvanlivé a v interiérech působí opravdu dobře. Jejich velkou výhodou je také cenová dostupnost. Vybírat si můžete také z rozmanité nabídky dekorů.