Tipy & rady

Správný výběr pracovních rukavic nepodceňujte

Ochranné pracovní oděvy jsou součástí mnoha řemeslných společností. Některé z nich jsou dokonce nařízené zákonem a jejich opomíjení se trestá pokutami. Pokud zaměstnanec, kterému se stal stal pracovní úraz, při kterém nebyla dodržena všechna nařízení dané zákonem, je v pracovní neschopnosti, jsou mu odepřeny nemocenské dávky. Důvod, proč by měl každý používat ochranné pracovní pomůcky je především zdraví a bezpečnost, ovšem snížený nebo nulový příjem po dobu rekonvalescence, může být také jedním z nich.

Pracovní rukavice jsou samozřejmostí

Mezi nejběžnější ochranné pracovní pomůcky patří bezesporu pracovní rukavice, které jsou běžnou součástí vybavení nejen profesionálních společností, ale také kutilských dílen.

Na trhu existuje obrovské množství pracovních rukavic. Na rozdíl od rukavic k běžnému nošení se rozhodně nevybírají podle vzhledu nebo jak nositeli ladí ke zbytku outfitu. Rozhodujícím faktorem při jejich výběru je typ práce ke které budou používané.

Prodej rukavic pro různé druhy řemesel se specializuje především na svářečské, montérské. Pracovní rukavice se vyrábí z různých druhů materiálů pro široké použití – textilní s povrstvením, kombinované s kůží, kožené, neprožezané, gumové, latexové a také tepelně odolné a zimní.

Nejen pracovní rukavice, ale veškeré nařízené ochranné pracovní pomůcky je zaměstnavatel povinen svým zaměstnancům zajistit a při jejich opotřebení či zničení jim ochranné pracovní pomůcky a oděvy vyměnit.

Rukavicovnik.cz je web nejen pro profesionální společnosti, ale také kutily a zahradníky. Domácím kutilům a zahradníkům žádný zákon nepřikazuje povinnost používání ochranných oděvů, zejména pracovních rukavic, navzdory tomu by každý měl myslet na ochranu svého zdraví. Používáním ochranných pracovních pomůcek a oděvů se sníží riziko úrazu na minimum.