Bydlení

3 případy, kdy to nedopadlo dobře, aneb jak je důležité míti pojištění

Neznalost neomlouvá“, říká se. A bohužel je to pravda. Zejména v dnešním světě, kdy je všude plno povinností, si pak člověk těžko uvědomuje, do čeho je skutečně nutné investovat peníze. Tady jsou případy, kdy to dobře nedopadlo.

Jakub a Lenka bydleli v nájmu

Mladý pár bydlel v nájemním bytě a žilo se jim náramně – trvalým příkazem k úhradě řešili nájemné i všechny ostatní povinné poplatky za služby. Zapomněli však na pojištění domácnosti a stačilo velmi málo, aby se jejich život obrátil vzhůru nohama. Ve 4. patře, kde bydleli, jim během pobytu v práci vytekla pračka. Sousedé pod nimi po nich nejen požadovali uhrazení veškerých škod, ale také je žalovali. Pojištění domácnosti přitom vyjde na zanedbatelnou částku v rozpočtu každého z nás.

Manželé Kubalovi stavěli rodinný dům

Manželé ze Středočeského kraje stavěli rodinný dům a bohužel jim během stavby byly odcizeny stavební součásti v celkové hodnotě více než půl milionu korun. Jelikož nebyla stavba pojištěna, o všechny tyto náklady přišli. Online pojištění domácnosti přitom zahrnuje pojištění bytů, domů, garáží či kanceláří, ale také nemovitostí ve stavbě. V případě potřeby je tak možné využít nonstop asistenční služby, či využít zajištění náhradního ubytování až na 12 měsíců.

Pan Jakub způsobil kamarádovi úraz

Jakub a Petr spolu vždy rádi trávili volný čas. Scházeli se také v rámci výpomoci okolo domu. Jakub požádal Petra, aby mu pomohl s opravou domu na lešení. Nechtěně jej však při manipulaci s dřevěnou deskou shodil dolů, a Petr tak zamířil do nemocnice. Operace a následná léčba vyšly na více než 640 tisíc. Kdyby měl Jakub sjednané pojištění občanské zodpovědnosti, pojistka by vše uhradila, a přátelství by touto nešťastnou náhodou neskončilo.

A co vy? Máte sjednaná základní pojištění, jako je pojištění domácnosti a občanské zodpovědnosti, nebo si myslíte, že vám se to stát nemůže?