Tipy & rady

Objednejte si snadno mezinárodní přepravu zásilky

Jistě jste si sami všimli, že objem přepravovaného zboží v Evropě i ve světě stoupá rapidním způsobem. Může za to především růst počtu obyvatel, ale také stále větší globalizace světa. Nyní již není problémem přepravit prakticky cokoliv z Číny do Evropy a následně tyto produkty dále distribuovat například do Spojených států amerických.

Stačí vyplnit jednoduchý formulář

Pokud ovšem poptáváte přepravu po Evropě, není nic jednoduššího než oslovit kvalitního dopravce. Mezinárodní přeprava zásilek je totiž dosti náročná nejen na administrativu, ale i na materiální a lidské zabezpečení. Se společností Emons se však o nic takového nemusíte starat, neboť vyplníte pouze jednoduchý formulář, pomocí kterého budete poptávat konkrétní přepravu. Ve formuláři se nachází:

  • detailní adresa místa nakládky,
  • detailní adresa místa vykládky,
  • přesný popis zásilky včetně rozměrů, váhy a dodatečných informací,
  • kontaktní údaje na odběratele vaší dodávky.

Jak bude zboží přepravováno?

Způsob přepravy bude pochopitelně záviset na povaze vaší zásilky a také na místě doručení. Nejčastěji se ovšem využívá doprava na paletách, která má nesporné výhody. Palety totiž disponují normativními rozměry, a tudíž se vejdou prakticky do každého dopravního prostředku. Můžete je také využít vícekrát, za což vděčíme pevné konstrukci nejčastěji z plastu nebo ze dřeva. S paletami lze díky jejich koncepci také vcelku snadno manipulovat například pomocí vysokozdvižného vozíku.

Máte k přepravě připomínky?

Pozemní přeprava však skýtá řadu skrytých neduhů. Pokud se vám tedy při přepravě vašeho zboží cokoliv nelíbilo, pak neplačte doma do dlaní, ale obraťte se slušně na přepravní společnost. Své komentáře, stížnosti, ale i dotazy můžete shrnout do jednoduchého formuláře, který naleznete na internetových stránkách většiny dopravců.

Pověřená osoba se bude vaší zprávou zabývat a neprodleně se vám dostane odpovědi. V případě zvlášť závažných připomínek nebo dotazů se můžete osobně vydat na některou z poboček, kde vám zkušení zaměstnanci velmi rádi poradí.

Jak můžete sami vidět, objednání mezinárodní přepravy balíčku není nic těžkého. Navíc můžete veškeré kroky provést z pohodlí vašeho firemního křesla, což jako vedoucí dispečer nebo ředitel společnosti jistě oceníte.