Ostatní

Nevíte, co pod vánoční stromeček? Darujte kvalitní peněženku

S výběrem vánočních dárků je to mnohdy složité. Vymýšlet, co koupíte celé rodině, vám zabere hodně času a přináší mnohé starosti. Pokud hledáte dárek kvalitní, který potěší, je praktický a zároveň je také jakýmsi památečním dárkem, vsaďte na kvalitní peněženku.

Kvalitní peněženka

Při hledání a výběru peněženky vybírejte především podle kvality a designu. Kvalitně zpracovaná peněženka totiž vydrží několik let a vypadá reprezentativně po celou dobu užívání. Odolným materiálem je v tomto případě kůže. Kožené peněženky navíc působí luxusně a jsou univerzálním dárkem, který můžete věnovat ženě i muži. Pro muže se více hodí peněženky z hnědé kůže, pro ženy více z elegantní černé kůže.

Jaká je ta pravá?

Rozhodující však u peněženky může být nejen použitý materiál, ale také její design, pořizovací cena, počet přihrádek a kapsiček či uzavírání peněženky. Dnes můžete zakoupit i peněženky se zipem či uzavíratelné na magnet. Některé peněženky mají celou řadu přihrádek na platební karty a členské karty do obchodů, jiné jsou v tomto směru spíše skromnější. To může při výběru peněženky hrát také svou roli. Vybírejte proto vhodnou peněženku vždy na míru obdarovávané osobě.

Mincovník?

Darovat však můžete nejen klasickou peněženku větších rozměrů, ale také tzv. mincovník, který může být vhodným dárkem také pro děti. Mincovník je peněženkou na mince. Peněženka na mince má menší rozměry, zpravidla jednu kapsu či dvě kapsy, do které se umisťují mince. Peněženky na mince se vám hodí v případě, kdy sebou nechcete brát veškeré své doklady a více financí. Ideální na výlety, pro cestovatele, ale i starší osoby, které vyráží do obchodu v nedaleké blízkosti jejich domu. Mincovníky jsou však často vyhotoveny i v dětských designech, jelikož jsou ideální první peněženkou pro děti.