Ostatní

Za kolik prodávat nemovitost?

Mnoho lidí se rozhodne pro prodej nemovitosti a náhle si uvědomí, že neví, za jakou cenu by měli nemovitost prodávat. Prodejní cena nemovitosti je velmi důležitá a pokud ji neznáte, vždy byste se měli obrátit na odborníky, kteří vám s jejím odhadem pomohou. Někteří lidé mají velký zmatek v pojmech, které se týkají cen a ty se většinou liší podle různých aspektů. Třeba kupní cena je cena, za kterou vaší nemovitost reálně prodáte a tuto cenu nemůžete předem znát. Ceny se vždy liší podle toho, za jakým účelem se odhad ceny nemovitosti dělá, tedy jestli je nemovitost například součástí dědického řízení, dělení manželů při rozvodu, jestli jde o odhad nemovitosti pro banku nebo jestli jde o odhad ceny pro prodej nemovitosti. Tyto ceny se mezi sebou budou lišit.

Nestanovujte cenu svépomocí

Jak asi tušíte, největší chybou je odhadovat cenu nemovitosti amatérsky podle toho, za kolik vidíte na internetu prodávat jiné nemovitosti. Špatný odhad způsobí, že nemovitost prodáte příliš lacino nebo že bude cena tak vysoká, že si ji nikdo nekoupí. Odhad ceny závisí na velkém množství faktorů a jedním z nich je třeba i lokalita.

Zjistěte cenu vaší nemovitosti online

Neutrácejte za drahé odhadce, můžete si zajistit odhad nemovitostí online. Postará se o něj známá realitní společnost Maxima, která k němu využije zkušené specialisty, kteří mají s odhadem nemovitostí více než 20 let zkušeností. Na webu společnosti naleznete formulář, který vyplníte, jeho vyplnění vám zabere jen zhruba 3 minuty a následně vám do mailu přijde odhad. Odhad ceny je zcela nezávazný a zdarma. Je také přesný, společnost má totiž přístup k prodejním cenám nemovitostí, které jsou zapsány v katastru. K dispozici má také cenové mapy se zaznamenanými cenami nemovitostí v různých lokalitách. Výsledky jsou srovnávány s databázemi úspěšných realitních kanceláří. Pokud se jedná o nemovitosti na venkově, někdy je vyžádána prohlídka nemovitosti. Zajímá vás odhad ceny bytu nebo odhad ceny domu? Specialisté vám dokáží udělat také odhad ceny pozemku či výše nájemného. Spolupracujte s experty v oboru a prodávejte nemovitosti za vhodné ceny, díky tomu prodáte nemovitost rychleji a při prodeji se neošidíte.