Ostatní

Hledáte originální dárky pro děti i dospělé? Nechte se inspirovat

Chystáte se na návštěvu přátel anebo oslavu narozenin a přemýšlíte, jakou pozornost přinést hostitelům či jaký dárek připravit pro oslavence? A co přinést dětem? Uděláte jim radost nějakou drobností anebo naopak opravdu vychytanou technologickou hračkou? Či vsadíte na exotiku a pořídíte něco, co hned tak od někoho nedostanou? Přinášíme několik tipů pro vaši inspiraci.

Něco na zub či do sklenky

Nejen v České republice je zvykem přinést na návštěvu nějakou drobnou pozornost. Nejčastěji saháme po lahvi vína či něčeho tvrdšího podle vkusu a obliby obdarovaného. Nezřídka se uchylujeme také k drobným pochutinám či exotickým specialitám. Mezi nejoblíbenější konzumovatelné dárky patří nejrůznější drahé šunky, klobásy či sýry, sáhnout ale můžete i po sušeném ovoci či dobrotách z konkrétní oblasti, kterou má hostitel v oblibě. Balíček španělských, italských či francouzských specialit nadchne rozhodně každého. K drobným pochutinám se tak nějak sluší přinést také něco k pití. Nejlépe se hodí víno, špatná nejsou ani exotická piva či whisky. Co když ale příjemce dárku nepije alkohol? Pak sáhněte po kávě. Tou se trefíte vždy.

Káva s kofeinem i bez

 Většina lidí si ráda dopřeje klasickou kávu s kofeinem, jestliže ale víte, že ten, komu ji chcete věnovat má zdravotní obtíže, například vysoký krevní tlak anebo jde o těhotnou či kojící ženu, přineste raději kávu bez kofeinu. Proces její výroby je velmi šetrný, díky tomu je i u kávy bez kofeinu zachována jedinečná chuť a aroma klasické kávy, ale díky absenci kofeinu je lze konzumovat prakticky kdykoliv a kýmkoliv. Víte-li jak připravit kávu opravdu dobře, rozdíl v chuti ani aroma vůbec nepoznáte.

Něco malého pro děti

Víte-li že ten, k němuž jdete na návštěvu, má doma malé děti, je vhodné i jim přinést nějakou drobnou pozornost. Vsadit můžete na sladkosti, například kornout bonbonů rozzáří oči každého malého prcka. Jestliže byste raději pořídili něco trvanlivějšího, překvapte hadrovou panenkou.  Tu můžete věnovat klukům i holčičkám, protože je inspirována waldorfskou technologií vzdělávání a rozvíjí fantazii dítěte. Panenky ručně vyráběné tibetskými švadlenami jsou také způsobem, jak podpořit lokální producenty a nechat vydělat z domova prchajícím ženám, které panenky šijí.