Ostatní

Vydejte se hledat práci do Varšavy

Varšava, hlavní město Polska, je každoročně cílem velkého množství turistů. Své návštěvníky láká na celou řadu historických staveb, k návštěvám muzeí a galerií a na speciality místní kuchyně. Oferty pracy tak nelezete v oblasti cestovního ruchu, restauračních a stravovacích provozovnách, v ubytovacích zařízeních a samozřejmě v turistickém ruchu.

Volné pracovní pozice hledejte na pracovních portálech. Patří mezi ně i hitpraca.pl. Pracovní nabídky jsou zde uspořádány podle oborů činnosti nebo podle měst. Není tedy problém najít zde Praca Warszawa.

Varšava jako centrum ekonomiky

Především v centru města mají své sídlo národní instituty, vládní úřady, domácí i zahraniční společnosti. Ve Varšavě naleznete mnoho zajímavých zahraničních investorů. Po válce bylo město proměněno ve velké průmyslové centrum. Mezi významné závody patří především ocelárny a továrny na výrobu automobilů. V popředí stojí také průmysl potravinářský a spotřební. Důležitou roli hraje ve městě také doprava. Podstatnou roli zaujímá především metro. Po městě se však můžete pohybovat i dopravou tramvajovou nebo autobusovou. Své místo má i mezinárodní letiště. I v dopravě naleznete celou řadu volných pracovních pozic.

Varšava je též centrem vzdělávání. Kromě základních a středních škol je zde řada škol vysokých. I v této oblasti se nabízejí volná pracovní místa.

Proč se vydat za prací do zahraničí?

Především si rozšíříte obzory. Naučíte se nové pracovní postupy a metody. Získáte jiný pohled. Budete nuceni naučit se nový jazyk. Poznáte nové lidi, nové zvyklosti a mravy. Ochutnáte tradiční i méně tradiční pokrmy a místní speciality. Do svého životopisu si budete moc zapsat hned dvě nové položky. Těmi je znalost cizího jazyka (která bude zdarma) a praxe v zahraničí. V neposlední řadě budete mít možnost cestovat a poznávat nové kraje.