Ostatní

Kvalitní sluneční brýle ochrání zrak a skvěle vyzdvihnou outfit

Ačkoli někteří umělci nosí sluneční brýle jako módní doplněk své image a jejich užívání v uzavřených prostorech trochu ztrácí smysl, slouží sluneční brýle především k ochraně zraku. Navzdory tomu nosí většina lidí sluneční brýle pouze ve chvíli, kdy chtějí omezit sluneční záři. Ve skutečnosti existuje více důvodů, proč nosit sluneční brýle.

Předejdete zdravotním problémům, které slunce způsobuje

Naše oči jsou citlivé. Dlouhodobé vystavení slunci může vést k různým onemocněním. Některé jsou jednoduše bolestivé nebo dráždivé, jiné mohou být smrtelně vážné. Sluneční paprsky vyzařují ultrafilalové světlo (UV záření), to často poškozuje nejen oči, ale také pokožku kolem nich.

Užíváním slunečních brýlí snížíte riziko mnoha problémů:

  • rakovina kůže
  • katarakta a glaukom (Katarakta jsou zakalené oblasti na oční čočce, dlouhodobé vystavení slunečnímu UV záření k šedému zákalu. Expozice UV záření může také zhoršit příznaky glaukomu, dalšího závažného očního onemocnění, které může vést ke slepotě.)
  • makulární degenerace (Makulární degenerace je stav, kdy se část sítnice, zvaná makula, zhoršuje, což způsobuje zhoršené vidění a v mnoha případech i případnou slepotu.)
  • pterygium (Známé také jako surfařské oko, je výrůstek na samotné oční bulvě.)

Důležitá je prevence

Dámské sluneční brýle jsou často vybírány podle vzhledu a jejich funkčnost je mnohdy opomíjena. Sluneční brýle chrání oči před vážnými zdravotními potížemi. Kvalitní ochranná skla jsou nejlepší prevencí, jak své oči chránit.

Na druhou stranu, proč sluneční brýle nevyužít jako doplněk outfitu a být prostě „cool“.

Naky.cz je e-shop se slunečními brýlemi splňující obě podmínky. Dámské a pánské sluneční brýle služí k ochraně očí a současně můžete vybírat ze široké nabídky provedení.