Ostatní

Výbava na magnet fishing. Co je potřeba? Lovte poklady z hlubin!

Chcete zažít dobrodružství? Vyrazte na magnet fishing neboli magnetický rybolov. Ponořte silný magnet do vodních toků nebo stojacích vod a možná vytáhnete nějaký poklad! Magnetic fishing je relaxace od stresu, uvolníte si mysl a třeba ještě něco objevíte. Jaká výbava na magnet fishing je potřeba? Podívejte se v článku a vyzkoušejte.

Neodymový magnet s okem a lano – základ pro magnet fishing

Mezi základní prvky výbavy na magnetický rybolov patří silný neodymový magnet s okem a pevné lano, které k oku magnetu přivážete. Magnet bývá v kovovém pouzdře, aby byl odolnější.

Lano na magnet fishing bývá k mání 15metrové i 30metrové, s různou nosností, například 355 nebo 550 kg. Pokud vám taková délka nestačí, můžete k sobě navázat lan více.

Kromě magnetu a lana je dobré mít i ochranné rukavice proti nečistotám, kbelík nebo igelitku na nálezy. Hodí se také antibakteriální gel na ruce.

Magnety na magnet fishing mívají sílu od 100 kg až do 1100 kg. Nejsilnější magnety jsou ale už dost těžké, dražší a jsou určené spíš pro pokročilejší lovce.

Kde lovit poklady? Tipy na místa

Ideální je vyrazit tam, kde je vyšší šance na úlovek. Vhodná jsou místa s vyšší koncentrací lidí, ať už v současnosti nebo kdysi v minulosti. Na takových místech je pravděpodobnost, že do vody někdo něco hodil nebo v ní ztratil při koupání, rybaření či plavbě lodí. Mohou to být rybníky a jejich hráze, městské potoky a říčky, jezera, přístavní nebo koupací mola.

Za průzkum ale stojí i místa skrytá. Tam mohli lidé vhodit něco, co se jim už nehodilo, například staré jízdní kolo nebo dokonce zbraň. Ale takový nález raději hlaste na Policii ČR. Možná najdete i něco pod mostem u řeky. Pokud to bude starožitnost, je férové úlovek odevzdat místnímu muzeu. Třeba dostanete nálezné.

Jak lovit z hlubin – postup pro magnet fishing

Je to jednoduché. K oku magnetu přivažte pevným uzlem lano. Dobrá je například dračí smyčka. Do jedné ruky pak namotejte pár ok lana, aby se při spuštění do vody nezamotalo. Do druhé ruky vezměte magnet na fishing s přivázaným lanem, a vhoďte je do vody, třeba 10–20 metrů od břehu směrem od vás.

Magnet táhněte po dně. Až jej přitáhnete k sobě, vytáhněte z vody. Tak co, je tam něco přicvaknutého? Jestliže ne, nevadí. Zkuste to znovu a znovu a znovu… dokud vás to bude bavit. Příští den můžete vyrazit zase někam jinam.

Dalším způsobem lovu při magnet fishingu je, že magnet hodíte do vody a pak jdete po břehu a táhnete jej po dně do stran. Nakonec opět z vody vytáhnete a zkontrolujete úspěšnost magneto-lovu.

Myslete na to, že při lovu na soukromých místech je dobré nejprve získat souhlas vlastníka pozemku nebo vodní plochy.

Co se dá z vody vytáhnout za poklady?

Z hlubin můžete vylovit staré železo, kola od aut, možná kamínka, jízdní kolo či dokonce motocykl. Jindy to může být kovová krabička s mincemi nebo otevřený trezor. A v tom je to dobrodružství – nikdy nevíte, co na vás tam dole čeká.

Zábavný magnetický lov!