Ostatní

Pestrým jídelníčkem ke zdraví

Chcete-li zjistit, jak jste na tom se svou hmotností, pomůže vám BMI kalkulačka. Pomocí výpočtu BMI snadno a rychle zjistíte, zda máte podváhu, normální hmotnost, nadváhu, nebo zda nejste přímo obézní. BMI je zkratkou anglického Body Mass Index, čili indexu tělesné hmotnosti. Jedná se o jednoduchý vzorec, který byl vytvořen již v 19. století. Výpočet se provádí dosazením hmotnosti a výšky a výsledkem jsou BMI hodnoty, které se pohybují v rozmezí mezi 15 až 40. Zjištěné hodnoty jsou ukazatelem podvýživy, normální váhy, nadváhy případně obezity.

Kalorické tabulky

Pomocí chytrých fit náramků, ukazatelů na rotopedu či dalších přístrojů si rádi zjišťujeme spotřebu kalorií při určitém výdaji energie. Další pomůckou při honbě za hubnutím jsou kalorické tabulky. K udržení správné váhy je důležité udržovat v rovnováze energetický příjem a výdej. V kalorických tabulkách můžete najít i informace o vitamínech, bílkovinách, sacharidech a tucích v potravinách. Vyhledávány jsou proto nejen za účelem redukce váhy, ale také se jimi řídí například vegetariáni, kteří si hlídají příjem bílkovin, vitamínů a dalších látek. Dobrým pomocníkem při redukci a udržování váhy může být kalorický deník, do něhož si sami vkládáte údaje o tom, co jste za celý den snědli. Druhou možností je vytvoření jídelníčku na míru na portálu Pestrý jídelníček.

Zdravé recepty

Na portálu Pestrý jídelníček najdete vedle informací o výpočtu BMI či kalorických tabulkách také zdravé recepty. Vesměs se jedná o chutná a kaloricky hodnotné pokrmy, které jsou ovšem díky použitým surovinám prospěšné našemu zdraví. Najdete zde zdravé recepty na předkrmy, polévky i hlavní chody. Nechybí ani zajímavé zdravé recepty na přípravu zeleninových salátů, pomazánek, nápojů, ale například i dezertů a sladkostí.

Zdravý jídelníček

Největší chybou při snaze o hubnutí je nárazové držení různých diet, které často vedou k tzv. „JoJo“ efektu. K dosažení ideální váhy je třeba hubnout přirozeně a zdravě, k čemuž vám nejlépe pomůže zdravý jídelníček. Stačí vyplnit několik údajů na portálu Pestrý jídelníček a obdržíte zdravý jídelníček na míru podle vašich potřeb. Výhodou této služby je také to, že jídelníček získáte zdarma a online.