Inspirace

Tipy, jak efektivně zastínit svůj domov

Máte doma raději šero, zejména při sledování napínavých filmů nebo seriálů v televizi? Potřebujete zabránit ostrým slunečním paprskům, aby vytvořily z vašeho domova výheň, ve které si neodpočinete po těžkém pracovním dni? Způsobů, jak docílit šera a tím pádem menší teploty v místnostech existuje několik. Zásadní rozdíl mezi nimi je, zda chcete mít zastínění vnitřní nebo venkovní, zejména, pokud potřebujete zastínit svůj dům.

Vnitřní žaluzie a rolety

Vnitřní hliníkové žaluzie do nedávna patřily k nejvíce používanému zastínění oken. Pokud se pro ně rozhodnete investujte do kvalitnějších žaluzií, u kterých se po chvíli nepřetrhnou řetízky, nezlámou lamely nebo nevyšisují barvy. Někteří prodejci mají v nabídce žaluzie, které prošly náročným testem, proto je takové opotřebení u nich minimální.

Vnitřní látkové rolety v dnešní době seženete v moderním designu, který skvěle podtrhne celý váš interiér. Jemné i nápadité vzory neubírají nic z funkčnosti rolet a jejich stažením docílíte příjemného stínu. Vhodné jsou zejména do neosobních panelákových bytů.

Venkovní žaluzie a rolety

Venkovní žaluzie Praha nenaruší ráz vašeho domu ani exteriéru. Naopak, dům dostane nádech určitého luxusu, vybírat můžete z několika barevných odstínů. Venkovními žaluziemi můžete regulovat světlo ve svém domově zamezit tak horkému slunci, aby se z vašeho domu stala neúnosná pec. Ušetřené peníze z klimatizaci se jistě hodí. Při používání venkovních žaluzií mohou okna zůstat otevřená, o čerstvý vzduch se rozhodně nepřipravíte.

Venkovní rolety Mladá Boleslav jsou ideálním způsobem zastínění zejména pro spáče, kteří potřebují při odpočinku úplnou tmu a ticho. Venkovní rolety nepropustí do místnosti nic a majitelé domů s roletami se tak mohou věnovat spánku, ve kterém je vůbec nic neruší.