Inspirace

Reflexní prvky a reflexní vesta aneb nezapomínejte na svou bezpečnost

Stačí malý proužek reflexní látky, který zachrání život vám i řidiči. Osoby, které se pohybují po vozovce za snížené viditelnosti, totiž vystavují velkému riziku nejen sebe, ale také osoby v automobilu. Chovejte se proto zodpovědně k vašemu zdraví i zdraví ostatních osob.

Reflexní pásky

Ideální ochrannou pomůckou jsou pro vás reflexní pásky. Jsou velmi levné, přidělat je můžete na svůj batoh či si je navléknout na ruku či nohu. Nemusíte mít nutně oblečení s reflexními prvky. Stačí, když si pořídíte pár reflexním pásek, které si sbalíte sebou do tašky či do batohu. Vytáhnout je pak můžete jen ve chvíli, kdy potřebujete. Reflexní pásky jsou vhodné i pro děti.

Reflexní prvky

Chodíte-li blízko vozovky brzy ráno či večer častěji, je pro vás vhodné oblečení, které je opatřeno reflexními prvky. Může se jednat o mikiny, kalhoty, čepice či ponožky, kterým nechybí reflexní prvky. Díky tomu budete na vozovce dobře vidět a nemusíte si pásky pravidelně oblékat.

Ochrana pro děti

Chybět by reflexní ochrana neměla ani dětem, které chodí samy do školy či na kroužky. Pořídit jim můžete nejrůznější přívěšky na batohy či nášivky. Pro děti je tento druh preventivního opatření nesmírně důležitý.

Během sportování

Myslet na reflexní prvky byste však neměli jen během běžné chůze, ale také při sportování. I na kole či při běhání totiž potřebujete být dobře viditelní pro projíždějící řidiče.

Do automobilu

Chybět by vám neměla ani reflexní vesta do auta, která vás ochrání v případě autonehody. Vestu si stačí rychle obléct a díky její výrazné barvě a reflexním prvkům budete dobře vidět také v noci. Reflexní vesta auto by vám jistě neměla chybět. Reflexní vestu však oceníte nejen v automobilu, ale například také na stavbách, v průmyslových provozech i pozemních pracích. Možné je zakoupit i reflexní vestu pro děti či vašeho psa.