Inspirace

Efektivní vyhledávání nového zaměstnání: Jak na něj?

Najít ideální zaměstnání, které by splňovalo všechny vaše požadavky, nemusí být zrovna jednoduché. Pokud však využijete všech dostupných zdrojů a dobře si kritéria promyslíte, bude hledání nového zaměstnání hračka.

Hledejte online i offline

Při hledání nového zaměstnání využijte všech možných komunikačních kanálů. Podívejte se na inzeráty, pozeptejte se vašich příbuzných a známých. Nejefektivnější cestou hledání nového zaměstnání je však dnes cesta online vyhledávání. Zavítejte na pracovní portál, který vám nabízí stovky pracovních nabídek z nejrůznějších oborů částí České republiky. Nové zaměstnání zde vyhledáte jednoduše podle lokality, ve které byste chtěli pracovat. Ta totiž bývá při hledání nového zaměstnání klíčovou. Kdo z nás by také chtěl do práce dojíždět například déle než hodinu. Naleznete zde nejen nabídku pracovních místa, ale i nabídky práce na zkrácený úvazek či nabídku brigád.

Promyslete svá kritéria

Důležité také je, abyste si ujasnili kritéria, která pro vás budou při výběru práce rozhodujícími. Bude to již zmíněná lokalita? Finanční odměna? Filozofie firmy? Nebo pracovní náplň? Určete si tři klíčová kritéria, tedy náplň práce, lokalitu a filozofii firmy. Finanční odměnu si nechte třeba jako pohyblivý bod vašeho rozhodování. Někdo jiný však bude dbát na finanční odměně a pracovní lokalitě a filozofie firmy pro něj nebude důležitou. Ujasněte si, jaká kritéria jsou klíčová právě pro vás, to vám hledání nového zaměstnání jistě zjednoduší.

Nebojte se výzev

Že jste našli zaměstnání, které by se vám celkem zamlouvalo, ale ne vše je v nabídce uvedeno, nebojte se přesto firmu kontaktovat a zkusit štěstí. Nebojte se výzev a risku. Mnohdy se vám vyplatí vaše odvaha než to, že na pracovní nabídky neodepíšete. Třeba je právě tato práce ideální pro vás.