Tipy & rady

Jak vybrat kvalitní kotoučovou pilu?

Čeká vás nákup kotoučové pily? V takovém případě byste měli vědět, podle čeho kvalitní kotoučovou pilu vybrat a kolik byste do ní měli investovat.

Různé druhy pil

Na trhu se můžete setkat s množstvím různých druhů pil. Pokud jdete například řezat dříví do lesa, budete potřebovat pilu motorovou. Chystáte-li se řezat oblouky, budete potřebovat pilu přímočarou, ale na přímé řezy se vám hodí pila kotoučová. Jejich druhy se odlišují především podle hloubky řezu. Pokud se chystáte řezat dřevěné desky o tloušťce 10 cm, není kotoučová pila to pravé. Klasické rozpětí hloubky řezu se totiž pohybuje od 4-6 cm.

Tzv. cirkulárfka

Kotoučovou pilu znáte pravděpodobně pod názvem cirkulárka a používá se k řezání různých desek či latěk, které jsou ze dřeva či kovu. Aby bylo řezání bezpečnější a pila stabilnější, používá se i stolní kotoučová pila. S ní je práce pohodlnější, ale především bezpečnější. Takovéto pily vám nabízí široké spektrum využití, a to při řezání běžných materiálů, například latěk, ale uříznete s nimi i masivní kus dřeva. Podle toho, jaký materiál budete řezat, je nutné vybírat druh kotouče. Kotoučové pily však mohou být i ruční elektrické pily, které zvládnou řezání dřeva, dřevotřísky, překližek, lamino desek, ale i lehkých kovů.

Kvalita na prvním místě

Při výběru veškerého nářadí vždy vsaďte především na kvalitní zpracování, díky kterému vám bude nářadí dlouhou dobu sloužit. Představitelem kvality na trhu s nářadím je značka Stanley Fatmax, která pod svou záštitou nabízí rozmanité množství kvalitních výrobků. Ať už potřebujete úložné boxy, pily, vrtačky nebo základní sady nářadí, to vše vám tato značka nabízí. Potrpí si především na precizní provedení a odolnost. S tímto nářadím budete moci pracovat po desítky let.