Tipy & rady

Důvody, proč by Chorvatsko mělo být cílem vaší příští dovolené

Není pochyb o tom, že jste o Chorvatsku už slyšeli, ale přemýšleli jste o tom někdy pro svou příští dovolenou? Chorvatsko se může pochlubit nesrovnatelnou krásou, která je skutečně z tohoto světa, od nádherných starobylých opevněných měst až po cerulské vody, které se lesknou pod sluncem. Split, Hvar a Dubrovník patří mezi nejoblíbenější regiony, každý je něčím výjimečný.

Neuvěřitelné počasí

Chorvatsko je fantastickou evropskou destinací díky nádherným paprskům slunce. V srpnu dosáhne maxima 29 stupňů a může se pochlubit 12 hodinami slunečního svitu denně v květnu a červnu. Tato středomořská krása je právě taková – krásná. Samotní Chorvati označují svou zemi jako „Lijepa Naša“, což v překladu znamená „Naše krásná“. Ochlaďte se před horkým letním sluncem a ponořte se do safírového moře, opalujte se na malebných plážích nebo si dopřejte jemný vánek a popíjejte osvěžující koktejl. Počasí v Chorvatsku je ideální pro jakékoliv aktivity.

Festivaly po celý rok

Pokud jde o připravované jedinečné festivaly, Chorvatsko vás dostane. Základem chorvatské letní sezóny je Outlook Festival, který vzal svět útokem a shromažďuje milovníky hudby ze všech koutů světa na čtyři dny nezapomenutelných zážitků. Koná se v opuštěné pevnosti na pobřeží Jaderského moře a pořádá zahajovací koncert v 2 000 let starém amfiteátru v Pule, což z něj činí událost, která se musí v září konat. Pro ty, kteří chtějí své chorvatské dny plné o něco méně basů, ale stejně tak vzrušení, se s dubrovnickým letním festivalem prostě nemůžete pokazit. Oslava všeho uměleckého a kulturního, tento festival probíhá po dobu šesti týdnů v červenci a srpnu v hlavním městě země a představuje hudbu, umění a divadlo. To je určitě něco, co by nemělo chybět. Ubytování Chorvatsko nabízí po celý rok, proto se nenechte odradit termínem konání festivalu.

Chorvatská kuchyně

Středomořské kuchyně, které čerpá z mnoha kulturních vlivů, je velmi rozmanitá. Blízkost Chorvatska k severní Itálii může znamenat jen jednu věc – těstoviny! Ne tak docela, jak to dělají Italové, ale s chutným středomořským nádechem. Chorvati často podávají bramborové těstoviny njoki spolu s hovězím masem a zeleninou, aby vytvořili chutné jídlo zvané pašticada. Nebo pokud máte chuť, Chorvatsko je domovem nádherně štiplavých černých a bílých lanýžů, které se nacházejí v dubových lesích údolí Mirny a jsou ideální pro strouhání steaků a těstovin.