Tipy & rady

Chiptuning vám šetří finance

Chiptuning není ve světě motoru žádným sprostým slovem, ba naopak. Mnoho řidičů již pochopilo, co takový jemný zásah do vozu umí a hlavně kolik peněz dokáže ušetřit. Pojďme se tedy společně podívat, jaké výhody chiptuning nabízí a jaká je jeho cena.

Co je to chiptuning

Chiptuning není žádná věc, která by váš automobil pozměnila k nepoznání, ba naopak vizuálně se na vozu nezmění nic. Co se ovšem změní je jízdní projev automobilu a jeho spotřeba. Odpovědí na otázku co je to chiptuning je změna hodnot uvedených v řídicí jednotce automobilu, která se naučí vymačkávat z motoru vyšší výkon, aniž by byla nějak ohrožována jeho životnost a zároveň je motor naučen brát si o kapku méně paliva.

Díky tomu je váš automobil rychlejší a v některých situacích, jako například při předjíždění i bezpečnější a zároveň je také ekonomicky méně náročný jeho provoz a vy se tak můžete v klidu věnovat řízení a nemusíte myslet na to, co to stojí vaší peněženku.

Kolik to stojí?

Pokud byste měli o chiptuning zájem pak rozhodně dobře vybírejte poskytovatele takové úpravy. Mnoho lidí se totiž obrací na nejrůznější automechaniky, kteří zásah sice provedou, ovšem někdy mohou způsobit více starostí než užitku. Při výběru je tak nutné dbát na to, že poskytovatel této služby je skutečným profesionálem, který přesně ví, co dělá, čemuž však také odpovídá cena chiptuningu.

Takový profík vám vysvětlí veškeré kroky, které ve vašem voze udělá, poskytne vám na vše záruku a ještě možnost vše navrátit do původního stavu. Vašemu motoru nehrozí žádné nebezpečí a vy můžete dále ukrajovat kilometry dálnic i silnic v mnohem pohodovější náladě.