Ostatní

Tiskne vaše tiskárna rozmazaně?

Právě ve chvíli, kdy tisknete důležité dokumenty pro úřady, klienty či obchodní partnery, začne vaše tiskárna tisknout rozmazaně a vytištěný text jde sotva přečíst. Na vinně může být hned několik důvodů, počínaje vadnou tiskovou hlavou, nekvalitní náplní či špatným tonerem. Do větších oprav se nikdy nepouštějte sami, ovšem základní kontrolu vaší tiskárny jistě zvládnete.

Čištění inkoustové hlavy

Pokud vlastníte inkoustovou tiskárnu a na vašem papíře objeví rozmazaný tisk, je čištění inkoustové hlavy vaším prvním krokem. V menu vaší tiskárny nejprve spustíte softwarové čištění. Tiskovou hlavu zvládnete vyčistit také ručně, záleží jaký typ tiskárny vlastníte. Některé tiskové hlavy jsou součástí tiskové kazety a jejich oprava se vám již příliš nevyplatí.

Výběr tonerů a cartridge nepodceňujte

U laserových tiskáren bývá nejčastějším důvodem rozmazaného tisku špatný výběr toneru nebo cartridge. Při jejich výběru a následném používání se nezaměřujte jen kompatibilitu s vaší tiskárnou, ale také na kvalitu toneru a cartridge.

U levných a nekvalitních tonerů dochází často k rozmazávání tisku, když prášek, obsažený v toneru, není stejný jako originál. Zapékací jednotka, která je součástí vaší tiskárny, barvu zapeče málo. Málo zapečená barva z papíru odpadává a pokud se na něm udrží, rozmaže se.

Nový toner ce285a patří mezi tonery, které vám kvalitní tisk zajistí, ovšem jeho cena je bezkonkurenčně nízká. Toner splňuje všechny mezinárodní standardy, což je zárukou kvalitního a ostrého tisku.

Bez kvalitního papíru se neobejdete

Levný toner q2612a je sice za nízkou cenu, ovšem jeho vysoká kvalita vás překvapí. I když si však pořídíte kvalitní toner, váš tisk může být rozmazaný při používání nekvalitního papíru, který rozpoznáte již na dotek. Pokud tiskárnu používáte k tištění důležitých dokumentů, investujte do kvalitního papíru a tonerů, zajistíte tím nejen kvalitní tisk, ale také prodloužíte životnost vaší tiskárny.