Ostatní

Jak si zútulnit domov

Trendy ve zdobení interiérů se časem mění. Jednou jsou v módě vzorované stěny, potom bílé a po nich se do módy znovu vracejí barvy. Důležité ale je, v jakém prostředí se vy cítíte příjemně. Bílé stěny jsou pro vás příliš sterilní a nudné? Potom sáhněte po barvách. Nemusíte hned malovat, pokud to pro vás znamená zdlouhavý úklid. Zvolte rychlejší a čistší variantu – tapety. Tapetování je jednoduché, je to zábava, rychle to přibývá a váš interiér se mění k nepoznání. Jste-li začátečníci, zvolte si vliesovou tapetu, lépe se s ní manipuluje a lepení je raz dva. Lepidlo stačí rozetřít na čistou rovnou a suchou zeď, na kterou budete tapetu lepit. Sem potom přitisknete suchý pás tapety, vyhladíte a je hotovo.

Vyberte si tu pravou

Můžete použít tapety s opakujícími se vzory nebo obrazové tapety. Ty se hodí do obývacích pokojů, ale využít je můžete i do chodby k zamaskování dveří, které se nepoužívají, nebo na stěnu jídelny, kde není žádné okno. Dětský pokoj lze rovněž oživit tapetou. Nemusíte tapetovat celý pokoj, vyberte si 3D fototapetu, která vaše děti přenese na pohádkový zámek Mickeyho a Minnie nebo třeba na závodní dráhu po bok oblíbeného závoďáka Bleska McQueena.

Na první pohled byste to asi neřekli, ale existují speciální tapety, které se hodí i do kuchyně. Můžete je použít k renovaci ledničky, nebo je nalepíte jednoduše za kuchyňskou linku a dodáte neokoukaný nový vzhled vaší kuchyni. Tapety ale nabízí mnoho dalších možností použití, můžete je kombinovat také s dekorativními samolepkami nebo použít samolepky samotné. K dostání jsou černé i barevné varianty. Vybírat můžete z mnoha různých tvarů i velikostí. Samolepicí dekorace se hodí k ozdobení vypínačů na zdi, pomohou zamaskovat nedokonalosti, nebo vašim dětem v pokojíčku vytvořit skutečný ráj, kde po zdech krouží barevné vláčky, letadla nebo tančí víly a zvířátka. Neváhejte a nakupujte i vy kouzelné tapety a samolepky v internetovém obchodu Tapeta-dekorace.cz.