Ostatní

Jak efektivně pomoci miminku od ucpaného nosu

Zbavit miminko hlenů v nose je pro rodiče začátečníky často těžký úkol. Počítejte s tím, že se vše neobejde bez slziček, ovšem klidný spánek miminka za to rozhodně stojí.

Při každé manipulaci s miminkem je zapotřebí používání kvalitní dezinfekce, která je nejlepší prevencí.

Jak zjistit, zda je ucpaný nos vašeho dítěte

Kromě zjevných příznaků nachlazení nebo infekce, pokud vaše dítě kýchá, má hlučné dýchání, je obtížné ho nakrmit nebo je velmi podrážděné, může to být kvůli ucpanému nosu. Další známkou nachlazení vašeho dítěte je, když vaše dítě dýchá ústy.

Nejefektivnějším způsobem, jak miminko zbavit ucpaného nosu je nosní odsávačka. Zjistěte, jak vybrat odsávačku hlenů a dopřejte děťátku úlevu od nepříjemné rýmy.

Použijte solné kapky nebo sprej

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyčistit nos dítěte nebo batolete, je použití fyziologického nosního spreje. Nosní sprej funguje tak, že „zkapalní“ hlen a umožňuje nos vyčistit a zmírnit příznaky nachlazení.

Umístěte zvlhčovač do dětského pokoje

Naplňte zvlhčovač a spusťte ho v dětském pokoji. Samotná vlhkost, pokud je umístěna v blízkosti postýlky, může pomoci dítěti dýchat během spánku. Dokonce i když vaše dítě není nemocné, zvlhčovač dodává vlhkost do suchého vzduchu, což může pomoci zmírnit podrážděnou a suchou pokožku. Pokud nemáte zvlhčovač, použijte mokrý ručník.

Uvolnění hrudníku

Natřete hrudník dítěte směsí éterických olejů, jako je levandule, heřmánek a eukalyptus, které pomohou vašemu dítěti s ucpaným nosem. Směs použijte těsně před spaním. Jednoduše rozetřete malé množství na hrudi svého dítěte, abyste ho uklidnili ke spánku.

Pára

Pára může dělat zázraky s ucpaným nosem. Zavřete se v koupelně a pusťte horkou vodu, vydržte tam s dítětem 20 minut. Zkuste použít ve vodě éterické oleje z máty peprné nebo eukalyptu, které usnadní dýchání.