Ostatní

Batohy pro každou příležitost. Do města i na cesty

Ergonomický batoh, který se příjemně nosí, se hodí téměř každému. Ať už na cestování, na výlety do přírody, na cyklovýlety, na jakýkoli sport či na procházku po městě, kdy raději zvolíte batoh, než mít vše po kapsách, v kabelce či v tašce přes rameno. Při nákupu batohu byste měli vzít v potaz několik parametrů. Styl a zaměření batohu, velikost batohu, možnosti upevnění, zda batoh disponuje bederními a hrudními popruhy a také, zda má samostatnou kapsu na notebook. Tedy to v případě, že potřebujete mít notebook při sobě. V e-shopu Bagalio, který se specializuje na batohy a nejrůznější zavazadla, můžete batohy pohodlně filtrovat podle velikosti, určení, značky, barvy, materiálu a třeba i podle velikosti notebooku.

Jak velký batoh zvolit?

Zde samozřejmě záleží na vás a na tom, co s sebou chcete nosit.

  • Na kratší pochůzky po městě a výlety si vystačíte s malými batohy s objemem do 30 litrů.
  • Na vícedenní cesty, kdy potřebujete zabalit věci na pár dní a také spacák, budete potřebovat batoh o objemu asi 50 litrů.
  • Na týdenní a delší výlety, na cestování a na delší výlety do hor pak využijete velké batohy o objemu 60 litrů a více.

Detaily a vychytávky při výběru batohu

Nejdůležitější je samozřejmě velikost, určení a provedení batohu. Je tu ale ještě spousta detailů, na které byste se měli zaměřit.

  • Ergonomicky tvarovaný batoh. Především jeho zádová část a vyměkčené popruhy pro pohodlné nošení. Popruhy musí být pevné a mělo by s nimi jít dobře manipulovat.
  • Vstupování do batohu. Zejména u velkoobjemových batohů skvělá vychytávka bočních vstupů, abyste nemuseli vše vybalovat, když se potřebujete dostat ke věcem, které jsou zrovna jako na potvoru ve spodní části batohu.
  • Chytře řešené kapsy. Je dobré mít v batohu dostatek kapes, díky kterým se v batohu lépe orientujete i udržujete pořádek. Některé kapsy lze otevřít, i když je celý batoh stále zavřený. Je to tak pohodlné, pokud potřebujete mít nějaké věci stále po ruce.
  • Bederní a hrudní popruh. Ty oceníte zejména u větších batohů, kdy nosíte vyšší váhu. Ta se mnohem lépe rozloží a hrudní popruhy také zabraňují sklouznutí popruhů z ramen a batoh je na zádech lépe usazen.
  • Spousta dalších doplňků a vychytávek. Od stahovacích pásek, přes pláštěnky, popruhy pro upevnění cyklohelmy, snowboardu, skialpů či lezecké výbavy. To vše vám usnadní nošení a zpříjemní vaše výlety či cestování.

A rada na závěr. Batoh si vyzkoušejte. Projděte se, zjistěte, jestli vám na zádech opravdu dobře sedí. Pokud batoh objednáváte přes e-shop, nemusíte se bát. U všech batohů naleznete detailní popis a v případě potřeby jej můžete vyměnit či vrátit. Navíc si vybíráte sami v klidu a pohodlí. A pokud byste potřebovali přece jen poradit, je vám k dispozici zákaznická linka, kde vám určitě rádi sdělí veškeré detaily a poradí.