Ostatní

Až třetina zákazníků se netrefí do správné velikosti bot

Online nakupování je v dnešní době jasnou volbou. Lidé si tímto způsobem pořizují i boty. Jak ale ukazují statistiky, často se netrefí do své velikosti.

Velikost boty je velice důležitá. A to nejen u dospělých, ale především u dětí. Pokud tedy vyberete malé, nebo naopak příliš velké dětské botičky, můžete tím vašemu dítěti způsobit zbytečné problémy. Smutné ovšem je, že se do velikosti netrefí téměř třetina lidí.

Velké odchylky

V dnešní době vládne nakupování na internetu. Není se tedy čemu divit, že rodiče nakupují botičky pro batolata na eshopech, nikoliv v kamenných obchodech. Podle statistik českých eshopů ale mají nakupující velké problémy s velikostí. Odhaduje se, že více než třetina se do svojí velikosti vůbec netrefí.

Problém přitom povětšinou není na jejich straně. Většina lidí svoji velikost zná. Neplechu vytváří především rozdílné kopyto a obuv, které výrobci používají. Při měření České obuvnické a kožedělné asociace pak došlo k zjištění, že tyto rozdíly bývají v některých případech až do nebe volající. U dětské obuvi totiž často byly zjištěny odchylky až o dvě čísla.

Náš tip: Sháníte kvalitní zdravotnickou obuv? Na www.infinitemedstyle.cz seženete velký výběr nejen zdravotnické obuvi, ale i oblečení pro zdravotníky a drobné chirurgické nástroje.

Jak tento problém řešit?

Některé eshopy přitom umožňují zákazníkům objednat si více párů bot a ty, které nebudou sedět, vrátit. Pro spoustu lidí je ale tento způsob nekomfortní. Více než 30 procent tak raději volí objednání na prodejnu, kde si zboží také rovnou vyzkouší a následně se rozhodnou, jestli si jej pořídí. To samé platí i o dětech. Za ně ale veškeré objednávky a obíhání samozřejmě zajišťují jejich rodiče.

Těmto problémům ale často můžete snadno předejít. Většina eshopů s obuví totiž vystavuje vlastní tabulky velikostí. Stačí si je projít a zjistit, které zboží bude vašemu dítěti nejlépe sedět. I přesto je ale nejlepší osobní návštěva na prodejně, kde mohou vašemu dítěte chodidlo změřit a navrhnout úplně to nejlepší řešení. Díky tomu předejdete zbytečným zdravotním problémům s plochou nohou a podobným patáliím.