Uncategorized

Fotopast: Ochrání majetek a pomůže ve vystopování zvěře

Hledáte-li pomocníka, který vám pomůže s monitorováním zvěře či ochranou majetku, je pro vás ideální volbou fotopast. Fotopast dokáže zaznamenávat snímky i krátká videa a to ve dne, ale také v noci. Rozmyslete si, zda i pro vás není fotopast dobrou volbou.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je plně automatické digitální zařízení, které zaznamenává snímky, ale také krátká videa. K aktivování fotopasti dochází při spuštění PIR čidla ve chvíli, kdy v zorném poli snímače dojde k zaznamenání pohybu člověka či zvířete. Aby byl eliminován počet nechtěných snímků, pracuje fotopast nejen na základě pohybu, ale také teplotních změn. Následně dochází k uchování dat na SD kartě fotopasti. Pokud do fotopasti investujete a pořídíte si novější model, mohou být fotografie odesílány ihned na váš mobilní telefon, čímž máte stále přehled o tom, co se před fotopastí děje.

Proč si fotopast pořídit?

Fotopast je skvělým pomocníkem při mapování pohybu zvěře, ale také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů a ostraze. Skvělé je, že dokáže pořizovat snímky přes den, ale také v noci.

Jakou vybrat?

V tomto případě velmi záleží na tom, kolik jste schopni do fotopasti investovat. Buď můžete vybírat z levnějších modelů fotopastí do 2500 Kč, jako je například fotopast ScoutGuard 520 nebo Acorn 3310. Rozdíl mezi fotopastmi je v tom, že fotopast Acorn 3310 má barevný LCD displej a vy si tak fotografie můžete prohlížet hned v terénu a nečekat na doma. Záleží tedy také na vašich požadavcích a náročnosti.

Nákladnější fotopast

Pokud se rozhodnete do fotopasti investovat, získáte k funkčnosti také kvalitu. Velmi oblíbené jsou fotopasti značky BROWNING, ale také fotopasti BUNATY, které jsou vyráběny pro Českou republiku a mají menu v češtině. Po celé republice jsou užívány pro ochranu majetku.