Tipy & rady

Jaké pletivo vybrat pro oplocení pozemku?

Základ pro dobře chráněnou zahradu či pozemek tvoří kvalitní plot. V současné době si můžete vybírat z celé řady různých designů i materiálů. Jednou z možností je plot z pletiva.

Jaké výhody nabízí oplocení z pletiva?

Pletivo je velmi efektivním řešením. Tento druh materiálu je odolný a je vhodný pro oplocení nejen soukromých pozemků, ale i zahrad, parků, skladovacích prostor, sportovních zařízení nebo průmyslových hal či oblastí.Nabízí odolnost vůči korozi a také nároky na jeho údržbu jsou minimální. V nabídce nalezneme dvě varianty – pozinkované pletivo a pletivo poplastované.

  • Pozinkované pletivo

Tento druh pletiva má vynikající funkční vlastnosti, je odolný a skvěle zachovává tvar. Mezi výhody tohoto typu pletiva patří především použití silnějšího drátu na jeho výrobu, je odolnější proti mechanickému poškození, případné drobnější poškození bývá méně viditelné.

  • Poplastované pletivo

Na pozinkovanou vrstvu se nanáší malá vrstvička plastu, která je stabilizovaná vůči vnějším vlivům, mezi něž patří různé povětrnostní podmínky nebo působení UV záření. Pletivo je také více odolné vůči nečistotám, které se na jeho povrchu špatně drží.

Díky této povrchové úpravě dochází ještě k prodloužení životnosti pletiva. Vybírat lze z celé řady barevných variant.

Mezi společnosti, které nabízejí kompletní sortiment tohoto druhu oplocení, patří AMSTOR. Ta nabízí nejen prodej plotů, ale realizuje i veškeré činnosti, které se tavbou plotů a oplocením pozemku souvisejí. Při realizaci i výstavbě společnost používá nejmodernější technologie, které jsou zárukou kvality a trvanlivosti.

Kromě plotů si zde můžete také objednat i stínící sítě. Ty se používají nejen pro snížení průhlednosti různých typů oplocení, ale můžete je využít pro zastínění pergoly, přistínění rostlin na zahradě či na poli nebo k zajištění lešení – pro ochranu chodců a okolí.