Tipy & rady

Chodíte stále na rande, ale štěstí nepřichází? Víme, co děláte špatně!

Neustále se seznamujete a chodíte na první rande, ale jen málokdy se stane, že dojde k druhému? Ačkoliv se nejprve zdá, že vše probíhá dobře, během rande tušíte, že váš protějšek ztrácí zájem a někdy dokonce dává nepokrytě najevo, že se nudí. Co děláte špatně?

Na rande nemluvte jen o sobě, naslouchejte

Lidé, kteří mluví jen o sobě (i když je to často jen z nervozity) vypadají strnule, domýšlivě a povýšeně. Když potkáte někoho nového, buďte připraveni poslouchat jeho myšlenky a názory. V konverzaci to způsobí, že budete vypadat zajímavě. Je skvělé podělit se o své znalosti, ale když to budete přehánět, budete vypadat arogantně.

Nezůstaňte u jednoho tématu

Občas se stává, že se tvoje rande může začít točit kolem jednoho tématu, které sice tebe zajímá, ale protějšek už tolik ne. Bude to nuda. Povzbuďte svůj protějšek k hovoru, poslouchejte, co říká a reagujte.

Nenuďte se, rande je o zábavě

Na druhou stranu také nedovolte, abyste se nudili vy. Pokud se stydíte, jednoduše to řekněte a pravděpodobně vám pomůže s vedením konverzace. Zůstaňte informováni o tom, co se ve světě děje, protože pokud čtete pouze své e-maily, Twitter a Facebook, můžete mít potíže přispět ke smysluplné konverzaci.

Nevyslýchejte svému protějšku

Neptejte se, s kolika partnery spal/a, na pohlavní choroby, proč se rozešel se svou přítelkyní nebo proč se rozvedl/a. Neptejte se na příjmy nebo majetek.

Nemluvte o svých ex, to fakt ne

Nikdo nechce slyšet o vašem bývalém příteli/manželovi/milence. Je to známka toho, že žijete v minulosti a nejste připraveni na nový vztah.

Pochvalte svůj protějšek, ale s komplimenty to příliš nepřehánějte. Neptejte se na jeho telefonní číslo, neptejte se ho Facebook, nenaznačujte druhé rande a nezvěte ho na večeři. Nervní chování vás také vede k tomu, že vypadáte nejistě: Nedotýkejte se obličeje, nehrajte si s vlasy, přehnaně se nesmějte a nevychloubejte se.