Ostatní

Proč je důležité spát na kvalitní matraci?

Spolu s dobrou výživou a cvičením je spánek považován za důležitý přispěvatel k dobrému zdraví. Nedostatek spánku a nekvalitní spánek přispívají k depresi, špatné koncentraci, vysokému krevnímu tlaku a srdečním onemocněním.

Dobrá matrace je rozhodující pro dosažení dobrého zdraví zad. Nalezení správné matrace, která vám poskytne skvělý noční spánek, vyžaduje získání správné podpory i správné úrovně pohodlí.

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují bolesti zad a způsob, jak spíte, ale dobrá matrace je prokazatelně pozitivně ovlivňuje kvalitu spánku – a pokud máte špatnou matraci (nebo vaše kdysi vhodná matrace je nyní stará a proleželá) – můžete zhoršovat vaši bolest.

Dejte si pozor na špatnou matraci

Pokud vám vaše matrace neposkytuje správnou podporu pro vaše tělo, posilujete tím špatné držení těla, pak je to pro vás nesprávná matrace. Pokud matrace nesplňuje vaše osobní preference, vaše pohodlí je ohroženo, což má za následek přerušený spánek, který vám může ráno způsobit únavu a bolest.

Všechny matrace nakonec se nakonec proleží, takže byste měli uvažovat o výměně matrace každých 8 až 10 let. Matrace v AKCI tolik nezatíží váš rozpočet a vy si dopřejete hluboký spánek.

Neexistuje žádná zázračná matrace, která by byla vhodná pro každého člověka s bolestmi zad. Nejlepší matrace pro vás bude jakákoli matrace, která vám pomůže spát bez bolesti, nepohodlí nebo přerušení. Vyberte si matraci, která splňuje vaše osobní kritéria pro pohodlí a podporu, a začněte se dobře spát.

Získejte nejlepší podpůrnou matraci pro vás

Dobrá matrace jemně podpírá celé vaše tělo a udržuje páteř v neutrální poloze – bez ohledu na to, zda ležíte na zádech, na břiše nebo na boku. Kvalitní matrace pro seniory, kteří nemohou často spát, jim dopřejí více kvalitního spánku. Při výběru nového lůžka dávejte pozor na vaše tlakové body (budou to nejtěžší části vašeho těla).