Ostatní

Fotopast je dokonalý pomocník každého milovníka zvěře

Nejen myslivci, ale i milovníci zvěře hledají možnosti jejího pozorování. Jednou z nich jsou i fotopasti Bunaty.

Co je fotopast a jak funguje?

Fotopast je, jednoduše řečeno, digitální fotoaparát, který se aktivuje díky pohybu. Funguje dokonale i v noci a to díky přísvitu, jež je jeho součástí. Využívají ji především myslivci pro sledování zvěře  a k vyhodnocování jejího počtu. Je ideálním pomocníkem v případě, že je potřeba postavit posed nebo kazatelnu a  pro zjištění lidské škodné v revíru.

Aby byla fotopsat účinná, je potřeba ji dobře umístit. Proto je nutno brát v potaz několik důležitých faktorů. Pokud chcete sledovat zvěř, musí být fotopast umístěna dále od pozemních komunikací, v místech, kam mnoho lidí nechodí. Ideální volbou jsou zvířecí stezky. Fotopsat umístěte tak, aby směřovala po stezce dolů či nahoru. Při montáži je také potřeba myslet na stabilitu. Fotopast je potřeba upevnit tak, aby odolala i náporu velkého větru. Vyhlédněte si tedy pevný kmen stromu, jež stabilitu nabídne.

Vzhledem k tomu, že fotopast pracuje obdobně jako fotoaparát, je potřeba také zohlednit sluneční paprsky. Pokud budou svítit na fotopast nejen, že snímky nebudou kvalitní, ale navíc bude fotopast přijímat falešné tepelné signály.

Na koho se obrátit?

Fotopast Bunaty je kvalitní zařízení, za přijatelné ceny. Nabízí bezhlučné snímání, dokonalé maskování, můžete s ní točit i video ve FULL HD se záznamem zvuku, má dokonalé umístění a rozložení všech ovládacích tlačítek, díky čemuž nemusíte opakovaně fotopast demontovat a zase umísťovat na potřebné místo. Baterie, které umožňují její provoz, se dají velmi snadno vyměnit a jsou zcela odděleny od ostatní elektroniky, díky čemuž, v případě jejich náhodného vytečení, nedojde k poškození fotopasti.